Distriktsrådet Lions Quest LCIF LCFF BQL Tält projektet Distrikten Sverige Lions För Medlemmar


Lions Club International Distrikt 101u

Distriktsråd 2017 - 2018

Funktion Förnamn Efternamn e-postadress
Distriktsguvernör Lena Carlgren lena.carlgren@hotmail.se
1:a Vice Distriktsguvernör Torkel Gille torkel.gille@telia.com
2:e Vice Distriktsguvernör Margareta Parkstam margareta.parkstam@telia.com
Distriktsguvernör föreg. Thorbjörn Bengtsson thorbjorn.bengtsson@trion.se
Hedersrådets ordförande Tomas Isaksson tomisa60@gmail.com
Distrikssekreterare Margareta Parkstam margareta.parkstam@telia.com
Distriktskassaförvaltare Gunnar Lindberg gunnar.preciso@gmail.com
Zonordförande Zon 1 Vakant
Zonordförande Zon 2 Elsa Grahn elsa.grahn@blixtmail.se
Zonordförande Zon 3 Gunnar Hultqvist gunnar.hultqvist@swipnet.se
Zonordförande Zon 4 Göran Pilström pilstrom.mapi@telia.com
Zonordförande Zon 5 Thomas Fäldt spin@live.se
Zonordförande Zon 6 Lennart Åhgren ahgren.lennart@gmail.com
Zonordförande Zon 7 Vakant
Distriktets info. ansvarige Lena Carlgren lena.carlgren@hotmail.se
Distriktets IR. ansvarige Gunilla Persson gunillapers@telia.com
Distriktets registeransvarig Olle Stedt stedtolle@gmail.com
Distriktets ordförande IRC Gunilla Persson gunillapers@telia.com
Distriktets ordf. ungdomsutbyte Göran Pilström pilstrom.mapi@telia.com
Distriktets webbansvarig Tomas Isaksson tomisa60@gmail.com
GLT Stig Lundqvist stig.tierp@gmail.com
GMT Vakant
GST Vakant
Guiding Lion Per-Eric "Peje" Josefsson peje@telia.com
LCIF Distrikskoordinator Gunilla Persson gunillapers@telia.com
LCFF Distrikskoordinator Berit Blom-Bülow blom@gloclnet.net
LQ/Narkotikafrågor Stig Lundqvist stig.tierp@gmail.com
Diabetesansvarig Diabetesmammorna



© Denna webbplatsegendom tillhör Distrikt 101U Lions Club Sverige.
Ansvarig utgivare: Distriktsguvernör Torkel Gille
Webmaster: webbmaster@101u-lions.se